NAUJIENOS

Gipso kartono lubų įrengimo technologija. Profilių montavimas. 


Gipso kartonas yra labai populiari medžiaga, įgyvendinant pačius sudėtingiausius dizaino sprendimus projektuojant lubas. Lubų iš gipso kartono montavimo technologija remiasi bazinio plokščio paviršiaus sukūrimu. Su jo pagalba palengvinamas darbas su sudėtingais kompozicijos elementais, supaprastinamas žymėjimas, o pats dizainas yra patvaresnis ir patikimesnis.

Lengviausia montuoti pakabinamas lubas, susidarančias iš vieno arba dviejų skirtingų pagal aukštį lygių. Dviejų lygių gipskartonio lubų įrengimo technologija bus aprašyta žemiau. Kai kurias gipso kartono lubų įrengimo subtilybes galite rasti straipsnyje – Lubos iš gipso kartono „savo rankomis“ virtuvėje: įrengimo ypatybės.

Lubų tvirtinimo elementų žymėjimas

Gipso kartono lubų montavimas visų pirma susijęs su žymėjimu:

 • Ant sienų uždedama idealiai lygi horizontali linija, kuri yra lubų lygio. Tam naudojamas ilgas statybinis arba vandens gulsčiukas. Tinkamas gulsčiuko ilgis yra apie 1,5–2 m, o jo langelyje turėtų būti 4 padalos: po 2 iš abiejų oro burbulo pusių. Tokie įrankio reikalavimai garantuoja žymėjimo priemonių tikslumą.
 • Gauta linija turi būti uždara, tai yra, pasibaigiant pradiniame taške, poslinkiai neleidžiami. Kambario kampuose žymėjimas statybiniu gulsčiuku yra analogiškas darbui su vandens gulsčiuku. Atliekant žymėjimus gretimose sienose, gulsčiukas dedamas ne tik ant sienos paviršiaus, bet ir atraminės sistemos kampuose.
 • Horizontalus lubų lygis yra paruoštas. Toliau pereiname prie lubų žymėjimo, pažymimos tiesioginių pakabų tvirtinimo vietos. Rezultatas turėtų būti tinklelis, uždėtas ant lubų, kurio matmenys 60 x 60 cm., Greičiausiai, patalpos kraštuose matmenys nebus lygūs 60 cm, tada būtina ne tik sumažinti jų dydį, bet ir padaryti juos simetriškus priešingų pusių atžvilgiu.

Patarimas! Aukščiausias lubų lygio žymėjimas gaunamas naudojant lazerinį gulsčiuką.

Kreipiamojo profilio montavimas

Aplink visą kambario perimetrą pritvirtinamas 27 x 27 mm matmenų kreipiamasis profilis (PN).

Tačiau šiuo atveju yra tam tikrų niuansų:

 • Vietose, kur PN kontaktas liečiasi su siena, klijuokite profilį sandarinimo juosta.
 • Standartinis PN ilgis yra 3 m, tvirtinant tokius ilgus elementus, jungtis prie sienos turi būti bent 4 vietose.
 • Tvirtinimui naudojami kaiščių galai turi turėti grybų formos kepurėlę, panašią į poveržlę. Tokie tvirtinimo elementai sukuria patvarų ir patikimą ryšį, lygiai kaip pagerina profilių kontaktą su siena.
 • Kaiščių vinis geriau montuoti klasikiniu būdu: įsukite kaiščius ir įdėkite į juos varžtą.
 • Tarpai tarp kreipiamųjų profilių neleidžiami.

U formos pakabos montavimas

U formos pakabos tvirtinamos pagal lubose padarytus žymėjimus 0,7–1 m intervalu. Įdubimai iš priešingų sienų turėtų būti simetriški.

Kaiščių vinių, skirtų vertikaliems tvirtinimo elementams, nerekomenduojama naudoti kaip tvirtinimo detalių. Geriau paimti plastikinius kaiščius ir varžtus. Betoninėms luboms tinks metaliniai kaiščiai sunkioms konstrukcijoms. Svarbu jų nepainioti su rėmais, kurie taip pat yra pagaminti iš metalo.

Tose vietose, kur sujungiami profiliai, abiejose jungties pusėse montuojamos U formos pakabos.

Sumontavę U formos profilius, pradėkite montuoti lubų profilius (PP), kurių parametrai yra 56 x 27 mm (60 x 27).

Lubų profilių montavimas

Programinės įrangos montavimas(PP) prasideda nuo ilgų profilių tvirtinimo prie lubų nuo vienos sienos prie kitos. Intervaluose tarp jų pritvirtinami trumpesni skersiniai profiliai. Kryžminės jungtys yra pagamintos naudojant specialius tvirtinimo elementus.

Lubų profiliai montuojami palei sieną ir įtvirtinami į kreipiamuosius profilius. Toliau, naudojant gulsčiuką, nustatomas horizontali programinės įrangos montavimo(PP) padėtis ir įranga pritvirtinama prie U formos pakabos. Sujungimas dviejų pusių, sujungiamas metaliniais medvarščiai (savisriegiais varžtai).

Patarimas! Montuodami lubų profilius, turite nuolat naudoti statybinį gulsčiuką. Jei nebus lygu, gipso kartono lubų įrengimo technologija bus pažeista.

Norint palengvinti darbą, šios rekomendacijos yra labai svarbios:

 • patogu naudoti statybinį gulsčiuką, kurio viena pusė yra magnetinė;
 • profilius galima sujungti specialiomis jungtimis, tačiau tai nereiškia, kad nebereikia naudoti papildomų U formos pakabų;
 • profilių jungtis bus tvirta, jei iš abiejų jo pusių bus iš anksto sumontuota U formos pakaba.

Patartina ilgiausius profilius pritvirtinti lygiagrečiai su siena, kurioje yra langas. Tai atitrauks dėmesį nuo gipso kartono lakštų siūlių trūkumų, nes lakštai bus montuojami kai montavimo vieta bus apšviesta dienos šviesos.

Gipskartonio tvirtinimas ant rėmo

Kietieji gipso kartono lakštai pritvirtinami statmenai ilgiesiems kreipiamiesiems profiliams.

Lakštų prikabinimas atliekamas profilio viduryje. Norint kokybiškai pritvirtinti prie profilio, šį darbą reikia atlikti dviese. Lakštai yra sujungti su profiliu savisriegiais varžtais, taip kad varžto galvutė būtų įsukta apytiksliai 2-3 mm nuo gipso kartono plokštės paviršiaus(„paskendimo“ gylis). Tarpas tarp tvirtinimo detalių yra maždaug 25-30 cm, o nuo gipso kartono kampų – 3-4 cm.

Atstumas nuo krašto iki varžtų įsukimo vietos turi būti 1–1,5 cm. Reikia vengti, kad nelūžtų lakšto kraštai. Jei vis dėlto taip atsitiko, netoliese (3–4 cm atstumu nuo skilimo vietos) įsukamas naujas varžtas.

Gipskartonio montavimo technologija turi keletą savybių:

 • kambario kampuose išsidėstę siauri profiliai, kurie apsunkina gipso kartono tvirtinimą; į tai būtina atsižvelgti montuojant. Yra paprasta taisyklė: gipso Kuo mažiau sujungimo siūlių lubose, tuo jos gražesnės;
 • prisukant savisriegius varžtus į gipso kartoną, būtina įsitikinti, kad varžtų „paskendimo“ gylis yra panašus visame lubų paviršiuje – nuo to priklausys vėliau atliekamų dažymo darbų kokybė;
 • gipso kartono konstrukciją kambaryje turėtų sudaryti vieno gamintojo medžiagos (pavyzdžiui, „Knauf“), kitaip jungčių taškuose gali būti aukščio skirtumų.

Gipskartonio lakštų pjaustymo ir dažymo technologija

Gipskartonio lakštai turėtų būti žymimi aliuminio, anksčiau išvalyto nuo užteršimo, taisykle. Jei nėra įrankio, tinka ir tiesi lentjuostė(lentelė).

 • Žymėjimas, pagal kurį bus pjaustoma, atliekamas ant lakšto.
 • Pagal taisyklę (arba lentjuostę) atliekama 2-4 mm gylio įbrėžimo linija. Tam naudojamas  aštrus konstrukcinis peilis. Linija turėtų būti ištisa ir lygi.
 • Gipskartonio lakštas su įbrėžimo linija dedamas ant stalo krašto ir staigiu, užtikrintu judesiu perlaužiamas. Jei pjūvis padarytas teisingai, tolygiai nutrūks.
 • Kartonas, esantis lakšto gale, nupjaunamas statybiniu peiliu.
 • Pjūvio kraštai nugludinami kampiniu šlifuokliu arba 4 ar 6 numerio švitriniu popieriumi.

Dažant gipso kartono konstrukciją, būtina naudoti maskavimo bintą ir tinklelį, kurie yra būtini siūlių ir jungčių su siena klijavimui.

Šviestuvų žymėjimas atliekamas prieš baigiamąjį dažymą. Tai padės išvengti galimų dėmių, o žymės bus paslėptos po šviestuvais. Baigiamasis dažymas atliekamas stipriausių šviesos srautų kryptimi.

Patarimas! Jei kambaryje yra ne vienas, o du langai, tada paskutinis gipso kartono konstrukcijos dažymas ant lubų turėtų būti statmenas langui, nukreiptam į saulėtą pusę.

Pakabinamų lubų iš gipso kartono įrengimo technologija, kuri buvo aprašyta ir iliustruota šiame straipsnyje, leis pasiekti norimą rezultatą, jei atidžiai vykdysite instrukcijas. Priešingu atveju kyla rizika sukurti nelygias ir nepatikimas lubas, kurias reikės pertvarkyti.