NAUJIENOS

Kaip teisingai montuoti plastikinius langus?


Plastikiniai langai jau seniai nustojo būti būtinais taip vadinamojo “euroremonto” ir finansinių galimybių demonstravimo elementais. Dabar PVC ir kelių kamerų dvigubo stiklo paketų langai yra būtinas dalykas, ypač gyvenant triukšminguose miestuose ar šaltame klimate. Tačiau tokių langų montavimas nėra lengvas darbas. Dėl menkiausių trūkumų tokie rėmai tiesiog negalės atlikti savo tiesioginių funkcijų – apsaugoti nuo skersvėjų, triukšmo ir dulkių. Bet jeigu jūs esate pasirengę skrupulingai laikytis visų plastikinių langų montavimo taisyklių ir pasitikite savo jėgomis, ši užduotis yra skirta jums.

Pasirenkame laiką

Jei yra galimybė pasirinkti langų montavimo laiką, geriau šį procesą atlikti šiltuoju metų laiku, pageidautina laikotarpyje nuo gegužės iki rugsėjo. Tačiau būna ir taip, kad dėl įvairių priežasčių reikia montuoti langus – pavyzdžiui, persikeliant į naują butą – ir šaltesniu metų laiku. Šiuo atveju galioja viena taisyklė: oro temperatūra neturėtų būti žemesnė kaip 5 laipsniai šalčio, o visi montavimo darbai turėtų būti atliekami esant sausam orui. Tačiau taip pat nereikėtų montuoti naujus langus ir esant dideliam karščiui – tokio montavimo pasekmės gali būti nenuspėjamos.

“Septynis kartus pamatuok, viena kartą nupjauk”

Taigi, jūs vis gi nusprendėte montuoti naujus gražius langus savarankiškai.Tokiu atveju, prieš užsisakant rėmus ir stiklo paketus, svarbiausia yra absoliučiai tiksliai atlikti visus matavimus, kad rezultatas jūsų nenuviltų, o ilgai džiugintų daugelį metų.

Tam būtina atidžiai išmatuoti lango angą, į kurią planuojama įmontuoti naują langą, iš vidaus – jos plotį nuo sienos pagrindo, o ne nuo esamų angokraščių. Jeigu tokių yra, jie turi būti išardyti prieš montavimą. Tada išmatuojame lango angos aukštį, tuom pat metu būtina atsižvelgti į tai, kokia palangė yra jūsų namuose. Esant galimybei, reikia ją nuimti – aukštis yra matuojamas nuo plokštės, ant kurios bus montuojamas langas, pagrindo. Sekantis parametras yra angos gylis. Šie matavimai taip pat turi būti atliekami atsižvelgiant į išardomus elementus, tokius kaip senas tinkas, seno lango lentos ir plokštelės. Taigi, mes atlikome vidinius matavimus.

Reikia taip pat būti labai atsargiems su išoriniais lango angos matmenimis. Čia mes turime reikalą su tais pačiais parametrais – pločiu, aukščiu ir gyliu. Taip pat reikia ir vėl atsižvelgti į išardytas dalis, tokias kaip senas tinkas, cementas ar lango angos apačios apvadas.

Atliekant matavimus reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad dėl temperatūros svyravimų langas gali išsiplėsti ir susiaurėti. Todėl lango angoje būtina palikti atitinkamą vietą, kurios minimalus dydis yra griežtai apibrėžtas.

Iki 1,2 m langams pakanka 15 mm įbrėžimo, iki 2,2 m langams – 20 mm, o iki 3 m langams – 25 mm.

Neužmirškite, kad langas nevisiškai telpa į lango angą, o užeina į jų tik keliais centimetrais. Kitaip tariant, norint sudaryti angokraščius, reikia palikti bent 4 cm atstumą tarp stiklo paketo kraštų ir pačios sąvaros.Тodėl reikia užsisakyti langus tik atlikus visus matavimus, atsižvelgiant į lango apvadą ir visas detales. Nepamirškite apie jungiamąsias detales ir visus reikalingus elementus – rankeną, tinklelį nuo uodų, jo tvirtinimo detales, driblentę ir palangę.

Išardome seną langą

Seno lango išardymas yra sudėtingas ir pakankamai nešvarus darbas, nes bus daug dulkių. Todėl verta bent jau padengti plėvele visus kambaryje esančius interjero daiktus. Tačiau geriausias variantas, kad kambaryje visiškai nėbūtų baldų, ypač minkštų.

Seno lango išardymui jums reikės kirstuko, plaktuko, laužtuvo, rankinio pjūklo arba elektrinio siaurapjūklio. Kirtstuką ir plaktuką galima pakeisti perforatoriumi. Visų pirma, mes atsikratome senojo lango orlaidės arba mažiausio dydžio lango sąvaros. Po to nuimame didelę sąvarą. Tada prieiname prie vidinės pertvaros tarp sąvarų – ją reikia supjauti, o po to išimti iš rėmo. Toliau išardome apatinę seno rėmo dalį – taip pat naudojant rankinį pjūklą arba siaurapjūklį, o po to išardome likusias lango dalis.

Išardžius seną rėmą, būtina išlyginti paviršius, kur bus montuojamas naujas langas. Tam tikslui reikia nupjauti visus nelygumus perforatoriumi arba kirstuku ir plaktuku, o siekiant įrengti naują palangę, tais pačiais įrankiais reikia paruošti griovelius būsimo lango angose.

Dabar reikia pasiruošti pakankamai “švariam” naujo lango montavimo procesui. Tam tikslui reikia visiškai atlaisvinti lango angą nuo dulkių ir šiukšlių. Byrančius angos paviršius būtina apdoroti tvirtinimo gruntais.

Ypatingas dėmesys reikia skirti toms vietoms, kuriose bus klijuojamos sandarinimo juostos jų patikimam tvirtinimui užtikrinti. Tam gali būti naudojami specialūs gruntai (praimeriai).

Profilio paruošimas montavimui

Prieš montuojant naują langą, būtina jį išardyti: nuimti sąvaras ir išimti stiklą iš aklųjų lango dalių. Kadangi lango profilis iš išorės yra padengtas apsaugine plėvele, prieš montuojant ją reikia nuimti. Būtina taip pat iš karto pritvirtinti uodų tinklo tvirtinimo detales, o supylimo angas uždaryti dekoratyviniais dangteliais.

Svarbus lango profilio paruošimo montavimui etapas yra montavimo siūlės apsaugos. Kur yra dideli temperatūrų svyravimai, net ir kuo tiksliausiai montuojant bei naudojant langus gali kilti problemų dėl kondensato, o vėliau ir grybelio atsiradimo ant sienų, esančių šalia lango angos. Norint išvengti šios bėdos, rekomenduojama naudoti garų izoliacines ir hidroizoliacines garų nepraleidžiančias juostas. Šiame etape prieš montuojant lango dėžę angoje būtina klijuoti PSUL (garų nepraleidžiančią savaime besiplečiančią sandarinimo juostą) vidinėje angos ketvirčio dalyje arba ant dėžutės profilio, toje vietoje, kur ji ribojasi su kvartalu).

Tai leist užtikrins tvirtą profilio prisiglaudimą prie su lango angos. Siekiant užtikrinti siūlės sandarumą kambario viuje, remiantis gamintojo rekomendacijomis, prie profilio reikia priklijuoti garų izoliacines juostas. Papildomų elementų, išsiplėtimo ir stovo profilių prisiglaudimo sandarinimui rekomenduojama naudoti savaime besiplečiančią juostą.

Inkarai ar plokštės?

Vienas iš pagrindinių klausimų, kurį turėtumėte nuspręsti prieš montuodami naują langą, yra tvirtinimo būdas. Galbūt jūs nuspręsite „pasodinti“ lango profilį ant inkaro arba ant tvirtinimo plokščių. Kiekvienas iš šių metodų turi savo ypatumų, todėl tam, kad pasirinkimas būtų teisingas, būtina atsižvelgti į daugybę jūsų patalpų niuansų, o pirmiausia – į medžiagą, iš kurios yra pagamintos sienos.

Jei lango anga yra plytinėje ar skydinėje sienoje, tada beveik nėra skirtumo, kokios rūšies tvirtinimą naudoti. Bet jums tikrai reikėtų pasirinkti tvirtinimą ant montavimo plokščių, jeigu montuojate langus akytojo betono arba putplasčio blokelių pastate.

Beje, tai yra papraščiausias tvirtinimo būdas, kuris lengvai pavyks net neprofesionalams. Šiuo atveju pas jus tikrai neįvyks stiklo paketų išsihermetinimo ir jūs sutaupysite nemažai laiko. Tačiau trūkumų visgi yra – langas ant tvirtinimo plokščių gali šiek tiek „drebėti“ dėl ne visai prigludusių tvirtinimo elementų vienas prie kito, kadangi tvirtinimo plokštės yra pritvirtintos prie profilio, o ne per jį, kaip inkarų atveju, kai profilyje padarytos angos.

Tačiau kitas tvirtinimo būdas – ant inkarų – turi dar didesnį trūkumą. Naudojant šį metodą kyla didelis naujo lango kamerų išsihermetinimo pavojus, nes profilis yra gręžiamas. Taigi, gali būti pažeistas temperatūrų balansas – nuo šalčiausios iš gatvės pusės iki šilčiausios iš kambario vidaus – stiklo paketų kamerų viduje.

Be to, tvirtinimas ant inkarų reikalauja tam tikro montuotojo profesionalumo, nes dėl menkiausių profilio gręžimo netikslumų gali atsirasti spragų, nepilnas langų sąvarų uždarymas ir pan. Tačiau toks tvirtinimas, atliktas laikantis visų taisyklių, yra patvaresnis ir garantuoja vibracijos nebuvimą esant stipriam vėjui. Be to, naujo lango „prasėdimo“ tikimybė yra beveik lygi nuliui.

Talpiname profilį į lango angą

Prieš pradedant šį darbo etapą, būtina užtikrinti plokštumų išlyginimą iš visų lango angos pusių – mes statysime profilį ant jų. Paprasčiausias paviršių patikrinimo būdas yra gulsčiuko naudojimas. Tam, kad profilis idealiai tilptų į angą, reikia įstatyti jį ir sulyginti vertikaliai, dedant iš apačios polimerinius tvirtinimo pleištus arba antiseptinius strypus iš kietmedžio. Šis reguliavimas atliekamas griežtai nuo lango angos viršaus.

Tik įsitikinę tuo, kad langas yra lygiai patalpintas angoje, reikia pradėti jo galutinį fiksavimą.

Jeigu jūs tvirtinate profilį ant tvirtinimo plokščių, tuomet iš pradžių pradėkite fiksuoti pirmą iš jų viena mūrvine. Antra mūrvinė gali būti naudojama tik tada, kai jūs, naudodami gulsčiuką, įsitikinsite, jog profilias patalpintas visiškai lygiai.

Jeigu jūs nusprendėte dirbti su inkarais, tuomet, išgręžę skylutes sienoje, neskubėkite priveržti tvirtinimų detalių, įsuktų per profilio skyles. Pirmiausia įsitikinkite, kad langas yra „patalpintas“ tolygiai. Ir net jeigu šiuo atžvilgiu viskas yra gerai, reikia priveržti inkarus labai lėtai, įsitikinant, kad profilis nejuda, o jo geometrija nėra pažeista.

Abiem atvejais mediniai pleištai, tvirtinantys profilį lango angoje, turėtų būti pašalinti tik po galutinio fiksavimo tvirtinimo detalėmis. Pirmiausia išimkite pleištus iš viršaus, o paskui iš lango šonų. Apatiniai pleištai turi likti po profiliu, nes jie iš esmės yra jo pamatas.