NAUJIENOS

Metaliniai profiliai, gipso kartono konstrukcijų tvirtinimui

Norint bet ką pagaminti iš gipso pluošto medžiagų, reikia ne tik pačios gipso kartono plokštės, bet ir daugybės skirtingų komponentų – tvirtinimo detalių, prailginimų ir kitų dalykų. Be jų nebus įmanoma surinkti tolygių norimų formų. Pagrindas visada yra gipso kartono profiliai, kurie palengvina apdailos dalių montavimą.

Jie gali turėti skirtingus tikslus ir tipus, tačiau tuo pačiu jie turi universalius ir tinkamus vienas kito dydžius, kas leidžia kartu naudoti įvairių tipų profilius, vienos kompozicijos sukūrimui. Nuotraukoje yra beveik visų tipų profiliai ir tvirtinimo detalės.

Skirtingų tipų dalių paskyrimas

Visų tipų profilis turi tą patį jų taikymo tikslą – sukurti tvirtą rėmą, kad vėliau būtų galima montuoti likusias dangos dalis. Skirtingi modeliai yra skirti naudoti skirtingose ​​vietose, turi skirtingus parametrus ir jų negalima tiesiog sumaišyti. Kartais meistrai gali netyčia naudoti gipso kartono profilį, ne taip kaip reikia, ar kaip buvo apibrėžta iš pradžių, dėl to gali įsivelti klaidų. Nes kiekvienam elemento tipui visada yra skirta tam tikra vieta.

Profilių tipai:

  • Tiesus
  • Perimetrinis
  • Lubinis
  • Kampinis

Profilis CW pertvarinis

Tiesus“, kaip jau paaiškėjo iš pavadinimo, skirtas sukurti vertikalioje padėtyje esančias pertvaras. Jis turi C formą, o gipso kartono lakštai tvirtinami prie plačios plokštumos. Dažnai meistrai tai vadins CW, ir tai taip pat būtų teisingas pavadinimas. Šio profilio matmenys yra 50mm; 75mm; 100mm x 3 metrai. https://torx.lt/produktai/profilis-cw-pertvaroms/

Perimetrinis profilis arba UD profilis

Yra naudojamas lubų ir sienų apkalos sistemose, jis nustato vertikalias CD dalis. Jų forma yra U formos. Galimi dydžiai: 30mm x 2,6m; 30mm x 3m; 30mm x 4m

Lubinis profilis CD

CD profilis, naudojamas lubų ir sienų apkalos sistemose. bei GKP tvirtinimui prie sienos. Pagrindinis profilis prie kurio prisisuka GKP.CD profiliai prie sienos tvirtinami naudojant tiesioginio tvirtinimo detales.

Galimi dydžiai: 60mm x 2,6m; 60mm x 3m; 60mm x 4m

Kampinis profilis

Naudojamas konstrukcijų kampų apdailai. Jis pritvirtintas iš išorės ir leidžia turėti patvaresnį ir apsaugotą nuo įvairių išorinių poveikių, kampinį sujungimą. Jis pagamintas iš metalinio kampo su perforacija ir paprastai meistras jį naudoja kaip pagrindą tinkuojant kampus.

Išvardyti tipai yra pagrindiniai ir dažniausiai naudojami konstruojant. Kiekvienas standartinis dydis, turintis metalinį gipso kartono profilį, gali turėti savo pavadinimą, tačiau tai nekeičia jo naudojimo esmės.

Visi jie leidžia greitai ir be specialių įgūdžių ar gebėjimų surinkti gipso plokščių montavimo pagrindą.

Jungtys ir pakabos

Be visų jau žinomų ir suprantamų metalinių profilių, taip pat naudojamos gipso kartono pakabos, kurių buvimas palengvina lubų kompozicijų kūrimą iš vadinamųjų jungčių, kurios tarnauja kaip susikertančių ar sujungiančių dalių tvirtinimo elementai.

Pakabos gali būti dviejų tipų – tiesios ir su aukščio reguliavimu. Jei kaip tvirtinimo detalės dažnai naudojama tiesi gipso kartono pakaba, visiškai skirtingais deriniais su likusiais pagrindiniais komponentais, tada reguliuojami modeliai reikalingi tik konstrukcijose su pakaba prie lubų plokštės.

Tvirtinimo laikiklis CD profiliui CD-12

Tiesi pakaba yra tiesiog metalinė juostelė, uždėtomis perforacijomis, sutvirtinanti skersine ir einančia išilgai jos išpjovų. Kai kuriose vietose jie suteikia gaminiui tvirtumo, tuo pačiu leidžiant jį griežtai palenkti į tam skirta linija.

Pakaba CD profiliui apvali CD-05

Reguliuojami tvirtinimo elementai leidžia juos pastatyti, bet kokiame reikiamame aukštyje. Jei nepakanka ilgio, galite sujungti keletą šių tvirtinimo detalių. Tai yra specialaus strypo derinys, kuriuo juda dalis, prie kurios tvirtinamas rėmas. Perkeldami ją išilgai juostos iki norimo atstumo, galite pasiekti optimalią padėtį, po kurios ji bus užfiksuota ties juostos lenkimu.

CD profilių kryžminė sujungimo detalė

Kryžminėms jungtims gali prireikti krabų jungties. Tai kryžiaus formos jungiamoji tvirtinimo detalė, leidžianti sujungti kelias dalis, esančias toje pačioje plokštumoje.

Profilio jungtis CD-01

Kartais reikia sujungti dvi to paties ilgio dalis. Tam naudojamas prailginimas. Tai savotiškas rezginys, jungiantis du pagrindinius komponentus su jų galais.

Dviejų lygių jungtis CD profiliui CD-09

Jei norite susieti du struktūros lygius, jums reikia dviejų lygių jungčių. Jie naudojami, kai reikia sujungti dvi, viena virš kitos esančias rėmo dalis.

Papildomai

Ne taip dažnai, tačiau vis dažniau meistrai gipso plokštėms pradėjo naudoti lankstu profilį. Jis pasirodė rinkoje ne taip seniai ir dar nebuvo plačiai paplitęs.

Tačiau jo naudojimas labai palengvina kreivinių kompozicijų dalių montavimą ant lubų ir sienų, kurioms jis iš tikrųjų buvo sugalvotas. Kol kas jie turi matmenis, tik 60×27, tačiau artimiausiu metu tikimasi pradėti kitų standartinių dydžių gamybą.

Sandarinimo juosta

Kitas dažniausiai naudojamas pagrindų komponentas yra sandariklis. Gipso kartono sandarinimo juosta tarnauja kaip sandariklis, kompensuojantis nelygumus ar slopinančias garso vibracijas tarp rėmo ir pagrindo plokštės. Jis turi keletą tikslų vienu metu – jis naudojamas kaip sandarinimo elementas, suteikia garsą izoliuojantį efektą, pašalinant vibraciją, ir kompensuoja išsiplėtimą ar susitraukimą temperatūros pokyčių metu.

Išvada

Nepaisant gausybės įvairių prietaisų, skirtų pagrindo statybai po gipso kartono plokštėmis, dažniau naudojami metaliniai išilginiai ir skersiniai elementai. Taip pat yra jungtys, prailginimai ir pakabos, tačiau pagrindinę apkrovą tenka profiliui, kuris veikia kaip rėmo komponentas. Kartais jis pakeičiamas medine dėže, tačiau toks pakeitimas ne visada įmanomas, taip pat ir ne toks universalus.

Neturint tokių gaminių, neįmanoma surinkti kompozicijų iš gipso lakštų, kur drėgmė neleidžia naudoti medinių grebėstų, taip pat kur labai svarbu statomo tvirtinimo elemento stiprumas. Metalo gaminiai yra daug tvirtesni, nei mediniai ar plastikiniai, jie atlaiko didesnes apkrovas.

Šios dalys naudojamos ne tik gipso lakštams montuoti, bet ir dirbant su visiškai skirtingomis medžiagomis. Tiesiog tokių gaminių universalumas ir stiprumas leidžia surinkti rėmus, bet kokioms konstrukcijoms, kuriose laikoma, kad naudojama lakštinė medžiaga.