Dažnai žmonės, taupydami namų erdvę, stengiasi ant sienų sukabinti viską kas tik įmanoma. Žinoma, nieko nėra blogo žmogaus nore paįvairinti savo buveinės sienas ir papuošti jas įrėmintais ar neįrėmintais paveikslėliais, nuotraukomis ir veidrodžiais. Bet gebėjimas pritvirtinti lentynas, lempas, televizorius ir kitus daiktus ar jų laikiklius gali ženkliai pakeisti jūsų erdvės ergonomiką ir komfortą namuose. Pastaraisiais metais gipso kartono plokštės ar pertvaros tapo plačiai paplitusios ir populiarios statybų pramonėje ir darant buto ar namo patalpų atnaujinimo ir remonto darbus. Nepaisant visų privalumų, kuriuos statyboje suteikia gipso kartono plokštės, tai apsunkina paprastą užduotį „kažką rimtesnio pakabinti ant sienos“.
Šios komplikacijos priežastis yra santykinis gipso kartono lakštų trapumas. Vidutiniškai jie yra tik 1 cm storio. Taigi senesni daiktų tvirtinimo prie sienų metodai yra nelabai tinkami. Todėl buvo sukurti nauji techniniai sprendimai ir vienas iš jų yra sieniniai inkarai. Sieniniai inkarai yra įvairių tipų, skirtingų paskirčių. Bendru atveju, sunkesniems objektams reikalingi specialūs metaliniai sprendimai.
TIPAI.
Inkarai, kartais dar vadinami kaiščiais, būna metaliniai ir plastikiniai, tuščiaviduriai įkalami, arba įsukami
- Paprasti neišsiplečiantys sienų inkarai yra įprasti sprendimai, skirti ką nors pritvirtinti prie sienos. Nors jie nėra suprojektuoti konkrečiai naudoti į gipso kartono sienas, kartais jie tam yra naudojami. Pvz., kai norite pakabinti ką nors lengvo, vaiko paveikslą ar dekoraciją. Tokiu atveju pakaks gana trumpų, 2 arba 3 cm ilgio inkarų. Pirmiausia turėsite išgręžti skylę gipso plokštėje. Skylės skersmuo turėtų būti šiek tiek mažesnis už plastikinę inkaro dalį. Tada atsargiai nedideliu plaktuku į skylę įkalkite inkarą lengvais pastuksenimais. Dabar galite įsukti varžtą į plastikinę inkaro dalį įprastu atsuktuvu arba belaidžiu grąžtu.
„Inkaro“ funkciją čia atlieka nedideli „šereliai“ nukeipti prieš įkalimo kryptį, arba kryptiniai grioveliai aplink kaiščio išorinį korpusą. Visgi tam tikrą kaiščio išsiplėtimą sukuria kiek didesnio diametro įsukamas varžtas nei kaiščio skylė, ir tai ją fiksuoja sienoje.
- Išsiplečiantys sienų inkarai buvo specialiai sukurti darbui su plonomis sienų dangomis ir gipso kartono plokštėmis. Jie naudojami vidutinio svorio elementams, tokiems kaip sunkesni rėmai ir paveikslai, pritvirtinti ant sienos. Panašiai kaip paprasti inkarai, jie taip pat gaminami iš plastiko arba metalo, tačiau jie veikia skirtingai . Jie išsiplečia iš inkaro galinės pusės. Šie inkarai būna trijų tipų:
- „Rankoviniai“ inkarai. Plėtimą sukuria platesnį pagrindą turinti konusinė veržlė galinėje sienos pusėje, gilumoje, kad būtų geriau pritvirtintas varžtas ir krovinys. Sukant varžtą, veržlė pritraukiama, įspaudžiama į rankovinį kaištį ir taip jį praplečia šiek tiek iš galo. Naudodami šiuos sienų inkarus, turėsite išgręžti skylę, šiek tiek didesnę nei inkaras. Įdėkite inkarą į sieną tada įsukite varžtą atsuktuvu arba jei jis su kabliu ant galo – rankomis ir po to replėmis.
- Išsiplečiančių auselių / sparnelių inkarai. Šio tipo inkarai yra kiek ilgesni ir juos veržiant jie ženkliai sutrumpėja suformuodami plačias, ilgesnes auseles arba taip vadinamus sparnelius. Toks sprendimas labiausiai tinka kai tvirtinimo paviršius yra plonesnis ar lankstesnis nei gipso plokštė (plastikinės plokštės, presuoto kartono ar pan.).
- Spyruokliniai sparnelių inkarai. Kabinant daug sunkesnius paveikslėlius, medines lentynas ir lempas, spyruokliniai išsiskleidžiantys varžtai yra puikus pasirinkimas. Jie turi spyruoklinius metalinius sparnelius, kurie užsidaro, susiskleidžia kai reikia įkišti į sieną, ir prasiskleidžia už plokštės juos įkišus. Tvirtinimo varžtai gali išlaikyti didelę apkrovą ir yra naudojami tiek ant gipso kartono sienų, tiek tvirtinant prie lubų. Norėdami įsukti varžtus, turėsite išgręžti pakankamai didelę skylę , kad uždaryti sparneliai galėtų pro ją pralysti. Prieš kišant, pirmiausia išimkite varžtą iš sparnelių ir ant varžto uždėkite laikiklį ar kitą pakabinamą armatūrą. Užsukite varžtą atgal į išsiskleidusius sparnelius. Švelniai įstumkite uždarus sparnus per išgręžtą skylę sienoje. Sparnai, pralindę per visą sieną, atsidaro ir išsiskleidžia sienos užpakalinėje pusėje. Priveržkite varžtą ir laikiklį.